Keby nebolo kolagénu, naše telo sa rozpadne

od | jún 6, 2022 | Doplnky výživy | 0 komentárov

Kolagén je bielkovina (proteín), ktorá tvorí približne 30% všetkých bielkovín v našom tele. Až 70% pokožky tvorí samotný kolagén. Len pre zaujímavosť, kolagén má v ťahu väčšiu pevnosť ako oceľ. Tieto jeho unikátne vlastnosti sú dané štruktúrou kolagénu. Dnes by som Vám chcel objasniť, z čoho sa kolagén skladá a čo vlastne sú kolagénové peptidy, ktoré každý chce, no len málokto vie, prečo.
Ako som už písal, kolagén je bielkovina a bielkoviny sa skladajú z látok, ktorým hovoríme aminokyseliny. V samotnom kolagéne je ich 20. Aminokyseliny sa medzi sebou spájajú do reťazca. Keď ich spojíme do reťazca, kde ich je menej ako 100, vtedy hovoríme o peptide. Rozdiel medzi bielkovinou a peptidom nie je v ničom inom, iba vo veľkosti, to znamená v tom, koľko aminokyselín je pospájaných v jednom reťazci.
Prečo peptidy a nie huspenina?
Studeno či huspenina je tiež v podstate kolagén (bielkovina). Základný rozdiel medzi želatínou a kolagénom je ten, že želatína vytvára gél a kolagén nie. Je to preto, že kolagén vytvárajú kratšie reťazce aminokyselín tzv. peptidy. Štúdie uvádzajú, že kolagén má pre telo lepšiu biologickú využiteľnosť ako želatína, ale je vysoko ovplyvnená podmienkami spracovania kolagénu.
To znamená, nie je kolagén ako kolagén!

My v mojkolagen používame len kolagénové peptidy od dodávateľov, ktorí majú s výrobou tejto suroviny dlhoročné skúsenosti a sú výhradne z Európy. Ich história siaha mnoho rokov dozadu. Spoločnosť jedného z nich bola založená v roku 1839, ďalšia v roku 1891 a od tej doby sa venujú výrobe želatíny a kolagénu. Aj to je garanciou toho, že naše produkty skutočne fungujú a to, čo s Vami vymieňame za peniaze patrí medzi špičku na svete.

Z tohto dôvodu nie je potrebné používať obrovské dávky kolagénu, čo je dnes moderný trend mnohých predajcov. Účinky nášho kolagénu sú klinicky testované. Účinky boli preukázané pri užívaní 2500mg kolagénu denne a 5000mg denne. V prípade účinkov na pokožku išlo najmä o elasticitu pokožky, vrásky a celkový vzhľad pokožky.

Ak sa teda chcete cítiť dobre, vyzerať dobre, užívajte kolagén, pretože kolagén drží naše telo skutočne pokope. Vytvára 3D štruktúru buniek, tkanív, orgánov atď. Jeho úbytok má za následok, že telo sa začína postupne deformovať. My to vnímame ako vrásky, menšia pružnosť pokožky, všeobecne menšia pružnosť tela či ovísanie kože.

Ďalšie články na túto tému

Komentáre k článku

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest

Share This