Malý zázrak prírody

od | jún 8, 2022 | Doplnky výživy | 0 komentárov

Vedci sa zaujímajú o polyfenoly už niekoľko rokov a to práve kvôli ich skvelým vlastnostiam.

Čo sú to polyfenoly?

Polyfenoly sú produkty látkovej premeny (metabolizmu) rastlín a sú zaujímavé preto, že v rastlinách ochraňujú bunkové membrány a DNA. Rovnako ochraňujú rastliny pred UV žiarením. Tieto vlastnosti majú vďaka tomu, že polyfenoly patria medzi hlavné antioxidanty, teda znižujú nepriaznivé účinky oxidačného stresu.

Polyfenoly sa prirodzene nachádzajú v ovocí, zelenine, obilninách napr. v hrozne, čučoriedkach brusniciach, olivách a pod.. Poznáme viac ako 8000 typov polyfenolov. Dnes si napíšeme o konkrétnom type polyfenolov, ktoré sa nachádzajú v jednom z našich produktov s názvom POLYFENOLY+. Ide o koncentrát rôznych typov polyfenolov a v tom tkvie tajomstvo ich vysokej účinnosti a jedinečnosti.

Našej pokožke dokážu poskytnúť až 24 hodinovú antioxidačnú ochranu, teda ochranu pred oxidačným stresom. Spomaľujú starnutie pokožky a podporujú jej svieži a pekný vzhľad. V klinickej štúdii bolo preukázané, že denná dávka 450mg koncentrovaných polyfenolov zvýši antioxidačnú ochranu pokožky už po piatich dňoch.

Druhou veľmi dôležitou vlastnosťou koncentrovaných polyfenolov obsiahnutých v našom produkte je, že prispievajú k tvorbe kolagénu v našej pokožke. Tým udržiavajú jej štruktúru a pružnosť.

Plusové produkty

Máme množstvo skvelých zložiek, ktoré by sme mohli do kolagénu dať, no potom by sa jeho cena vyšplhala na 80€, čo asi nie je cieľom. Aj preto sme sa rozhodli urobiť doplnkové produkty ku kolagénom a dať Vám možnosť cielene riešiť problém, ktorý trápi Vás, Vaše kĺby či pokožku. VIACOLLAGEN či VIAELASTIC sú sami o sebe špičkové produkty, ktoré ťažko hľadajú konkurenciu no ich vlastnosti môžete ešte násobiť pomocou + produktov. Jedným z nich sú aj polyfenoly, o ktorých sme Vám dnes písali.

Ďalšie články na túto tému

Komentáre k článku

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest

Share This