Vaša pleť ukazuje to, ako sa cítite vo vnútri

od | jún 8, 2022 | Doplnky výživy | 0 komentárov

Máloktorá látka v oblasti starostlivosti o pleť urobila takú revolúciu ako tá, o ktorej budem dnes písať. Je to látka zo segmentu „Pre krásu z vnútra“, to znamená, kde sa stretáva výživa človeka s kozmetikou. V tomto prípade sa tým čo jeme staráme o to, ako naše telo vyzerá zvonku. Či naša pokožka má mladistvý vzhľad, záleží na jednej kľúčovej zložke, ktorá sa volá ceramidy.

Ceramidy sú tuky, ktoré sa starajú o to, aby naša pokožka bola dostatočne hydratovaná. Sú prirodzenou bariérou, ktorá zadržiava vodu v pokožke. Keďže sa jedná o tuky, nie sú rozpustné vo vode, a preto je ideálne užívať ich v kapsulovej forme.

Nie sú ceramidy ako ceramidy

Ceramidy, ktoré používame my sú rastlinného pôvodu, pochádzajú zo pšenice, ale môžeme upokojiť všetkých celiatikov, pretože neobsahujú lepok. Veľmi dôležitým faktorom je, že sú vyrábané v Európskej únii, konkrétne vo Francúzsku a jedná sa o patentom chránený komplex ceramidov a digalaktozyl diglyceridu, v skratke DGCG, aby som toto hrozné slovo znovu nemusel písať. Kombinácia týchto látok znásobuje ich účinok.

Výsledky užívania našich ceramidov boli preukázané dvomi klinickými štúdiami na ľuďoch, konkrétne išlo o 60 žien vo veku od 30 do 60 rokov. V štúdii dostávala polovička žien 30 mg ceramidov a druhá skupina patrila do skupiny tzv. „placebo“, teda užívali akože ceramidy, v skutočnosti im je podávaná neškodná látka bez akýchkoľvek účinkov. Až 80% z účastníčok, ktoré dostávali ceramidy, mali viditeľné zlepšenie stavu pokožky. Konkrétne až o 36% zlepšenú elasticitu pokožky, o 19% zlepšenú hydratáciu a o 19% sa zmenšili vrásky.

Ceramidy zlepšujú aj stav kolagénu v pokožke

Ceramidy zlepšujú aj stav kolagénu v pokožke, pretože bránia jeho rozpadu. Rovnako udržiavajú pružnosť pokožky a znižujú oxidačný stres, ktorý spôsobuje starnutie pokožky.

Ceramidy sú vhodné najmä v letnom období, kedy je pokožka vystavená vplyvom UV žiarenia a je preto dôležité, aby bola dobre hydratovaná. Ceramidy+ sú veľmi vhodné pre ľudí, ktorí majú citlivú, suchú, atopickú pokožku a tiež sú vhodné pred a po opaľovaní. Ich používaním predchádzame tomu, aby sme na pokožku museli nanášať veľké množstvá telových mliek, krémov a to opakovať niekoľkokrát denne. Užívanie ceramidov zvnútra je rýchle a chráni pokožku celého tela.

Ďalšie články na túto tému

Komentáre k článku

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest

Share This