Aj pre Vás je celulitída nočná mora? Takto jednoducho sa jej môžete zbaviť

od | máj 23, 2022 | Zdravie | 0 komentárov

Príroda k nám ženám nebola vždy fér a v mnohých smeroch to máme ťažšie. Napríklad aj v starostlivosti o postavu. My ženy jednoducho chceme vyzerať dokonalo, mať pevný zadok, ploché bruško, zdravú pleť. Čo ale ak nás trápi celulitída? Dá sa proti nej bojovať?

Faktom je, že celulitída nie je problémom tuku, ale kože

V spoločnosti dlho koloval mýtus o tom, že celulitída sa týka len žien, ktoré majú nejaké to kilo navyše. Nie je to však pravda, pretože celulitída nie je problémom tuku, ale problémom kože. Nemá teda nič spoločné s tým, koľko vážite alebo koľko kilogramov schudnete. V súčasnosti celulitídou trpí takmer 70% žien.

Väčšina žien nevie, ako celulitídu liečiť

Väčšina žien nesprávne chápe, čo celulitída je, a preto ju nemôžu ani vhodne liečiť. Krutou pravdou je, že žiadny krém na svete nepomôže odstrániť na pohľad nepríjemné jamky na pokožke, nepomôžu ani prísne diéty a často ani liposukcia. Celulitída je totiž spôsobená svalovou astrofiou, ktorá nastane, keď vrstva svalov zoslabne a oddelí sa od pokožky. A tak problém treba riešiť zvnútra.

Toto určite vyskúšajte

Vedeli ste, že kolagén sa nachádza v našej pokožke, svaloch, nechtoch, vlasoch atď? Jeho dôležitou funkciou je aj to, že podporuje pružnosť a elasticitu pokožky. V našom tele sa však kolagén plnohodnotne tvorí iba do 25 roku života. S pribúdajúcim vekom tvorba kolagénu klesá. V 40 roku života sa ho v našom tele tvorí približne už len 70%. To sa prejaví ochabnutou pokožkou, vráskami, celulitídou. Kolagén je preto vhodné dopĺňať už po prekročení „štvrťstoročnice.“

Stačí jeden krok a Vaša pokožka môže byť hladká

Predstavte si, aké je to opäť sa cítiť dobre v plavkách či vo Vašich obľúbených šortkách. Aké je to nekontrolovať, či si Vašu celulitídu niekto všimne alebo nie? Aj vy sa opäť môžete cítiť sebavedomo a obliecť si sukňu, ktorú ste už roky nemali. Len Vašej pokožke musíte dať to, čo potrebuje. Vrátiť jej stratenú pružnosť a dostatočne ju hydratovať zvonku vyživujúcimi mliekami a zvnútra kyselinou hyalurónovou. Garantujeme Vám, že výsledok bude stáť za to.

Ďalšie články na túto tému

Komentáre k článku

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest

Share This