Chcete mať krásnu pleť? Máte na ňu žalúdok?

od | jún 7, 2022 | Zdravie | 0 komentárov

Len málokto z nás vie o tom, že hrubé črevo je najväčší imunitný orgán v tele. To, v akom stave ho máme, určuje do veľkej miery aj to, v akej kondícii sa nachádza naše telo. Úlohou našich čriev je, aby sa do nášho organizmu dostali látky, ktoré naše telo potrebuje a nedostali sa tam tie, ktoré by mohli náš organizmus ohroziť.

Ak naše črevo nefunguje správne, čiže prepúšťa do nášho tela látky, ktoré tam nepatria, začne sa to prejavovať množstvom zdravotných problémov ako sú napr. alergie, vyrážky na pokožke, rôzne intolerancie na lepok či laktózu.

Naše črevo priamo súvisí s kvalitou našej pokožky, vlasov a nechtov.

A to je dôvodom toho, prečo je súčasťou nášho kolagénu aj vláknina z klastrovej fazule, ktorá má skvelé a najmä preukázané účinky na naše črevá. Účinky tejto vlákniny sú podporené množstvom klinických štúdií.

Vláknina z klastrovej fazule

Ide o vlákninu, ktorá sa vyrába v severozápadnej Indii, v oblasti, ktorá jej najteplejšou a najsuchšou časťou Indie. Klastrová fazuľa je jednou z mála rastlín, ktorá je schopná prežiť v tomto prostredí. Je pestovaná v kontrolovanom poľnohospodárstve, ktoré pomáha prežiť mnohým rodinám v tejto oblasti a má veľmi dlhú tradíciu pestovania. Ide o špeciálny typ 100 %-tne rozpustnej vlákniny vo vode, ktorá netvorí gél. Naše telo ju nedokáže spracovať, a preto pokračuje ďalej do čriev, kde je skvelým typom potravy pre dobré baktérie, ktoré sídlia v našom čreve. Sú to najmä bifidobaktérie, pre ktoré je táto vláknina výživou a jej obrovskou výhodou je to, že ju stačí podávať v menších dávkach v porovnaní s inými typmi vláknin. Preto ju nazývame prebiotická vláknina.

Vláknina + kolagén

To, že ide o vlákninu, ktorá pomáha vyživovať našu črevnú mikroflóru a tým ju udržiavať v skvelom stave je dôvodom toho, prečo je súčasťou nášho Viacollagenu. Ďalším dôvodom je aj to, že má preukázané protizápalové účinky, čiže je ako jedna z mála vláknin vhodná pri syndróme dráždivého čreva a nespôsobuje plynatosť. Týmto sa s kolagénom a ďalšími látkami podieľa na tom, aby Vaša pokožka, vlasy, nechty boli v skvelej kondícii.

Dúfam, že aj v tomto emaile som Vám ukázal, že to, čo robíme, robíme poriadne. Preto naše produkty fungujú. Nie je to len o kolagéne, len o vláknine či vitamíne C. Ide o komplexne pripravený produkt, ktorého súčasťou je aj rastlinný enzým – papaín, o ktorom Vám napíšem nabudúce. A máte sa na čo tešiť.

Ďalšie články na túto tému

Komentáre k článku

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest

Share This