Tak toto je bomba! 7 faktov o pokožke, ktoré ste pravdepodobne netušili

od | máj 23, 2022 | Zdravie | 0 komentárov

Túžite po krásnej a rozžiarenej pleti bez viditeľných vrások, akné či kruhov pod očami? Potom by ste určite mali vedieť o tom, čo Vašej pleti chýba, čo jej ubližuje a čo jej prospieva. Z prieskumov totiž vyplýva, že len málo žien v skutočnosti vie, čo ich pokožka naozaj potrebuje a ako sa o ňu správne starať. Tento článok sme preto venovali všetkým ženám, ktoré sa chcú vydať na cestu za krásnou a zdravou pleťou.

Čo ste o svojej pokožke pravdepodobne netušili?

  1. Je najväčším ľudským orgánom – U dospelého človeka dosahuje váhu 5 – 10 kg a zaberá plochu vo výmere 1,6 – 2 m².
  2. Svrbenie je unikátna vlastnosť kože – Žiadny iný orgán to nedokáže. Tým, že Vás koža svrbí, dáva najavo, že je na nej niečo nezdravé, čo treba odstrániť. Škrabaním sa to však len zhorší, preto musíte ísť ku koreňu problému.
  3. Prejavmi citlivej pleti trpí v priemere viac ako 50% žien – Ak Vašej pokožke neposkytujete dostatočnú výživu zvonku i zvnútra, prejaví sa to červenými fľakmi, vyrážkami či suchými miestami.
  4. Každoročne vyhľadá lekársku pomoc približne 11 miliónov osôb s popáleninou – Zdravý mladý človek môže prežiť aj popáleniny 3. stupňa na 80 percentách tela. Avšak už 15 percent popáleného povrchu tela môže mať za následok šok a smrť.
  5. Už po 25 roku života sa začína v našom tele tvoriť menej kolagénu, čo sa odrazí na našej pokožke. Kolagén vo veľkej miere vplýva na elasticitu pokožky. To že vo Vašom tele chýba, uvidíte v podobe vrások, ochabnutej či suchej pleti. Po 25 roku života je preto potrebné kolagén dopĺňať z externých zdrojov.
  1. Príčinou dehydratácie pokožky môže byť chýbajúca kyselina hyalurónováVýskumy ukázali, že molekuly hyaluronanu sú také veľké, že nedokážu prejsť cez vrchnú časť kože, preto je vhodné užívať ju perorálne.
  2. Stav pokožky môže mať výrazný vplyv na naše sebavedomie – Viac ako 50% žien priznalo, že zlý stav ich pleti mal dopad na ich vnútornú pohodu.

Zhrnutie na záver

S tým, že pokožka je najviditeľnejší ukazovateľ nášho zdravia a výrazne ovplyvňuje naše sebavedomie asi budete súhlasiť. Je preto dôležité starať sa o ňu rovnako zvonku aj zvnútra.

Ďalšie články na túto tému

Komentáre k článku

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest

Share This